Masz świetny produkt, ale przestarzałą lub słabo działającą witrynę eCommerce? Czy Twoje współczynniki konwersji pozostają w tyle za konkurencją? A może uważasz, że Twój projekt nie odzwierciedla jakości Twojego produktu? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, być może nadszedł czas na nowy, dedykowany projekt sklepu internetowego.

Dobrze zaprojektowana witryna eCommerce może być potężnym narzędziem marketingowym i sprzedażowym, pomagającym dotrzeć do nowych klientów, rozwijać firmę i sprawić, że Twoja marka eCommerce będzie bardziej rozpoznawalna i godna zaufania.

W tym artykule omówimy, czy warto stworzyć dedykowany motyw Shopify w 2022 roku. Przeanalizujemy również zalety i wady korzystania z dedykowanego motywu Shopify, powiązane koszty i proces rozwoju. Zacznijmy.

Co to jest dedykowany motyw witryny eCommerce?

Custom theme / dedykowany motyw odnosi się do dostosowanej do potrzeb witryny eCommerce, stworzonej w unikalny sposób przy użyciu technologii innej firmy i połączonej z platformą eCommerce. Zapewnia niestandardowe doświadczenie dostosowane do specyficznych potrzeb klienta.

Budowanie dedykowanego motywu w Shopify może prowadzić do zwiększenia współczynników konwersji dzięki lepszemu doświadczeniu użytkownika i lepszym wynikom SEO. W porównaniu ze standardowym szablonem sklepu Shopify, dedykowany szablon może zapewnić bardziej spersonalizowane wrażenia dla użytkownika i przynieść lepsze wyniki dla firmy.

Rozważając, czy stworzyć dedykowany design i motyw, ważne jest, aby porównać korzyści z kosztami. Podczas gdy niestandardowy motyw może wymagać większych inwestycji wstępnych, długoterminowe korzyści wynikające ze zwiększonych współczynników konwersji i ulepszonego SEO mogą sprawić, że będzie on opłacalny.

Dedykowany sklep internetowy Shopify czy to ma sens?

Szablon dedykowany vs. Szablon zakupiony

W wielu sklepach internetowych witryna sklepowa jest ściśle powiązana z zapleczem. W niektórych przypadkach mogą nawet być postrzegani jako nierozłączna para. Każda zmiana dokonana w warstwie front-endu wymaga zmian w zapleczu (i odwrotnie).

Podczas gdy wprowadzanie podstawowych zmian, takich jak kolory motywu lub typografia, jest bezpieczne i można je wykonać bez umiejętności programowania, bardziej zaawansowane dostosowywanie będzie wymagało umiejętności programistycznych zarówno w zakresie front-endu, jak i back-endu.

Możliwość personalizacji to jeden z głównych powodów, dla których niektóre marki zdecydowały się poszukać bardziej elastycznego rozwiązania, które pozwoli im zbudować osobną, niestandardową witrynę sklepową.

Korzyści z wdrożenia dedykowanych szablonów Shopify

W Shopify brakuje zautomatyzowanych sposobów aktualizowania motywów i utrzymywania wszelkich dostosowań dzięki rutynowym aktualizacjom motywów. Będzie to duży problem dla tych, którzy mają mocno spersonalizowane gotowe motywy. Aby uniknąć tych problemów powinieneś utworzyć dedykowany motyw Shopify zamiast edytować kod dla gotowego szablonu. Poprawi to nie tylko wydajność, ale także zapewni inne korzyści, takie jak:

1. Bądź na bieżąco

Aby być na bieżąco, musisz regularnie aktualizować swój motyw. Jako właściciel niestandardowego motywu Shopify możesz zdecydować, które uaktualnienia należy wdrożyć w Twoim motywie. Utrzymując aktualność motywu, nie napotkasz problemów podczas uaktualniania do nowszych wersji Shopify. Niestandardowy motyw został zaprojektowany specjalnie dla Twojego sklepu. Oznacza to, że możesz uwzględnić żądane funkcje i styl, nie martwiąc się o to, czy oferuje je gotowy motyw.

2. Ulepszona wydajność

Dedykowany motyw Shopify można zoptymalizować pod kątem szybkości i wydajności. Dzieje się tak, ponieważ możesz kontrolować kod i usuwać nieużywane funkcje lub kod, który może spowolnić działanie Twojego sklepu. Na przykład możesz skompresować obrazy, aby skrócić czas ładowania. Ponadto motyw niestandardowy można zaprojektować tak, aby był responsywny, co jest ważne dla użytkowników mobilnych.

3. Zwiększone bezpieczeństwo

Podczas korzystania z dedykowanego motywu Shopify możesz dodać funkcje zabezpieczeń, które nie są dostępne w gotowych motywach. Na przykład możesz dodać uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub skonfigurować ochronę hasłem dla niektórych stron. Możesz też uwzględnić w projekcie swojego motywu funkcje bezpieczeństwa, takie jak dodanie bezpiecznej plakietki przy kasie. Ponadto ogranicz dostęp do motywu tylko do określonych osób w zespole. W ten sposób masz pewność, że tylko upoważniony personel wprowadza zmiany w Twoim sklepie.

4. Większa elastyczność

Dzięki dedykowanemu motywowi Shopify masz większą kontrolę nad projektem i układem swojego sklepu. Na przykład możesz zmienić schemat kolorów lub rozmiar czcionki. I nie jesteś ograniczony do wstępnie zaprojektowanych układów dostępnych z gotową biblioteką motywów. Oznacza to, że możesz stworzyć unikalny, markowy wygląd swojego sklepu, który odzwierciedla osobowość Twojej firmy. Możesz także dodać niestandardowe funkcje do swojego sklepu, takie jak przyciski mediów społecznościowych lub pasek wyszukiwania.

5. Lepsza optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Dedykowany motyw sklepu Shopify można zaprojektować za pomocą optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Twój sklep będzie bardziej widoczny dla potencjalnych klientów poszukujących produktów lub usług takich jak Twój. Możesz używać tytułów i opisów bogatych w słowa kluczowe oraz dołączać tekst alternatywny do obrazów. Upewnij się też, że Twój dedykowany szablon jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, aby Google mógł go prawidłowo indeksować.

6. Niższe koszty utrzymania

Po opracowaniu od podstaw szablonu Shopify jedyne koszty, jakie poniesiesz, to roczne opłaty za hosting. Nie musisz płacić za aktualizacje motywów ani wsparcie, ponieważ możesz to zrobić samodzielnie. Koszty utrzymania mogą być niższe niż te związane z gotowymi motywami, które często pobierają opłaty za aktualizacje i wsparcie.

7. Czysty kod — szybka wydajność witryny eCommerce

Wydajność kluczowe znaczenie dla udanej witryny eCommerce. Nikt nie chce czekać, aż załaduje się powolna strona internetowa. Motywy dedykowane są znane z tego, że mają czysty kod, co oznacza, że ​​Twoja witryna eCommerce ładuje się szybko. Dzieje się tak, ponieważ kod został napisany specjalnie dla Twojego sklepu i nie ma dodatkowego, nieużywanego kodu, który mógłby spowolnić działanie Twojej witryny. Ponadto dobrze zaprojektowany dedykowany motyw Shopify będzie responsywny i szybko ładuje się na urządzeniach mobilnych.

8. Lepsze doświadczenie klienta

Niestandardowy motyw programistyczny Shopify może zapewnić lepszą obsługę klienta (CX). Dzieje się tak, ponieważ masz kontrolę nad projektem i układem swojego sklepu. Możesz stworzyć przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest łatwy w nawigacji. Możesz także dodać niestandardowe funkcje, które poprawią wrażenia klientów, takie jak przyciski mediów społecznościowych lub pasek wyszukiwania.

9. Zwiększona sprzedaż

Dobrze zaprojektowany własny motyw Shopify może prowadzić do zwiększenia sprzedaży. Dzieje się tak, ponieważ potencjalni klienci są bardziej skłonni pozostać w Twoim sklepie i przeglądać Twoje produkty, jeśli mają pozytywne wrażenia. Ponadto sklep dedykowany można zaprojektować z myślą o konwersji. Możesz na przykład dodać wyraźnie umieszczone przyciski wezwania do działania lub dodać pasek wyszukiwania, aby pomóc klientom znaleźć to, czego szukają.

10. Rozpoznawalność marki

Dzięki kreatywnej kontroli nad projektem sklepu możesz stworzyć markowy wygląd, który odzwierciedla osobowość Twojej firmy. Pomoże to klientom zapamiętać Twój sklep i ułatwi znalezienie Cię podczas wyszukiwania produktów lub usług takich jak Twoje. Ponadto niestandardowy sklep można zaprojektować tak, aby pasował do Twojej istniejącej witryny, aby Twoje kanały marketingowe miały spójny wygląd i styl.

Plusy i minusy dedykowanych szablonów sklepów internetowych Shopify

Wady niestandardowych szablonów Shopify

Chociaż istnieje kilka wyraźnych zalet dedykowanych szablonów Shopify, istnieje również kilka potencjalnych wad do rozważenia. Obejmują one:

1. Koszt

Stworzenie dedywkowanego szablonu Shopify kosztuje więcej niż zakup gotowego szablonu. Jeśli nie masz umiejętności kodowania we własnym zakresie, musisz zlecić agencji rozwoju Shopify. Koszt będzie zależał od zakresu Twojego projektu i firmy, z którą współpracujesz. Blue Owl Agency, to agencja partnerska Shopify. Tworzymy dedykowane sklepy internetowe na platformie Shopify. Z pewnością będziemy w stanie wycenić także Twój sklep internetowy.

2. Czas wytworzenia

Opracowanie kodu motywu niestandardowego zajmie więcej czasu niż zainstalowanie gotowego motywu. Dzieje się tak, ponieważ zaczynasz od zera i budujesz wszystko od podstaw. Wymagana inwestycja czasowa będzie ponownie zależeć od zakresu Twojego projektu. Po udostępnieniu niestandardowego motywu musisz go konserwować. Obejmuje to zapewnienie, że cały kod jest aktualny i zgodny z przyszłymi aktualizacjami Shopify.

Pomimo potencjalnych wad, jeśli masz dużą markę, potrzebujesz wyjątkowej funkcjonalności lub chcesz mieć pełną kontrolę nad wyglądem i stylem swojego sklepu, niestandardowy motyw Shopify może być najlepszą opcją. Blue Owl może pomóc w stworzeniu niestandardowego motywu, który spełni Twoje potrzeby i zachęci do konwersji.

Czym jest dedykowany motyw Shopify i jak go wdrożyć?

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy headless commerce jest lepszy niż tworzenie dedykowanego motywu Shopify?

Headless Commerce może być lepszą opcją dla niektórych firm niż tworzenie dedykowanych motywów eCommerce. Headless Commerce może zapewnić większą elastyczność, jeśli masz złożony katalog produktów lub musisz zintegrować się z wieloma aplikacjami innych firm. W przyszłości łatwiej będzie też skalować Twój sklep.

2. Ile kosztuje opracowanie dedykowanego motywu Shopify?

Koszt opracowania motywu dedykowanego Shopify będzie się różnić w zależności od złożoności projektu. Opracowanie prostego motywu może kosztować około 40 000 zł netto, a bardziej złożonego może kosztować nawet ponad 100 000 zł netto. Pamiętaj też, że po początkowej fazie rozwoju będziesz musiał zapłacić za bieżące wsparcie i utrzymanie.

3. Jak długo trwa opracowanie dedykowanego motywu Shopify?

Czas opracowania dedykowanego motywu Shopify może się różnić w zależności od funkcji i złożoności projektu. Jednak ukończenie niestandardowego motywu Shopify od początku do końca zajmuje średnio około 3 miesięcy. Złożona natura niektórych motywów może wydłużyć czas do 4-6 miesięcy lub dłużej.

4. Czy warto stworzyć dedykowany motyw Shopify?

Tak, warto rozważyć niestandardowy motyw Shopify dla firm, które oczekują dużego ruchu i większych średnich wartości zamówień. Dedykowany motyw Shopify zapewni Ci większą kontrolę nad wyglądem, stylem i funkcjonalnością Twojego sklepu internetowego, ułatwiając tworzenie unikalnych i bezproblemowych zakupów dla Twoich klientów. Ponadto dedykowany motyw Shopify może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz konkretne potrzeby, których nie może spełnić istniejący sklep z motywami Shopify.

Skaluj swój biznes z Blue Owl | Shopify Headless Commerce Agency

Będąc agencją partnerską Shopify, zawsze jesteśmy podekscytowani, widząc nowe firmy startujące dzięki Shopify. Widzieliśmy na własne oczy, jak duży wpływ na firmę może mieć dedykowany motyw Shopify. Pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji, zaprezentować swoje produkty i skuteczniej skalować swój biznes.

Korzystanie z dedykowanego motywu Shopify zapewnia również większą kontrolę nad wyglądem i stylem Twojego sklepu. Nie jesteś ograniczony do domyślnych motywów dostarczanych z Shopify, dzięki czemu możesz dostosować swój sklep do własnych potrzeb.

Zacznij od nas, aby stworzyć oszałamiający dedykowany motyw Shopify dla swojej firmy. Pozwól nam pomóc Ci przenieść Twój biznes na wyższy poziom!

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami