strony i sklepy internetowe

Nowoczesność i unikalność

Amazonas to firma polsko-brazylijskiego małżeństwa zajmująca się sprzedażą detaliczną hamaków, które zaskakują nowoczesnością i unikalnością. Ta młoda, prężnie rozwijająca się firma stosunkowo niedawno wkroczyła na europejski rynek ze swoją wyjątkową ofertą brazylijskich hamaków, która kupującemu pozwalają przenieść się wprost do dżungli. Właściciele Amazonas powierzyli naszej Agencji przygotowanie pełnej strategii marketingowej oraz strony internetowej.

Energia i niepowtarzalność

Przygotowany przez nas logotyp firmy był podstawą do rozpoczęcia naszych działań. Założenie było jasne – stworzyć spójną stronę internetową oraz sklep e-commerce. Całość miała nawiązywać do logo Amazonas. Witryna miała promować nowo powstałą markę hamaków i zachęcać do odwiedzenia sklepu internetowego. Jasno określone funkcjonalności, powiązanie płatności online oraz akcje rabatowe miały być ułatwieniem dla przyszłego klienta Amazonas. Naszym zdaniem było również stworzenie takiego klimatu strony, który nawiązywałby do oferowanych przez markę produktów.

Krok po kroku

Nasze działania rozpoczęły się od rozmowy z klientem na temat jego potrzeb. Dokonaliśmy analizy biznesu, poznaliśmy wizję właścicieli Amazonas, ich potrzeby, funkcjonalności, strony na jakiej im zależy i zaproponowaliśmy pewne rozwiązania. Nasze spotkania przyniosły pierwsze efekty – powstała architektura informacji docelowej witryny oraz sklepu internetowego. Następnie przeszliśmy do projektowania widoków strony w formacie makiety, zaproponowaliśmy konkretne rozwiązania i działania z zakresu content marketingu. W kolejnym kroku miało miejsce przygotowanie całej witryny zarówno dla widoków desktop, jak i mobilnych. Każdy etap prac konsultowaliśmy z klientem, którego wizja była dla nas istotnym czynnikiem. Przygotowana przez naszą Agencję strona została oparta o systemie CMS WordPress, a sklep internetowy powstał z użyciem platformy WooCommerce. Dodatkowo pracownicy firmy Amazonas przeszli szkolenie z obsługi systemu CMS WordPress oraz platformy WooCommerce, aby w przyszłości mogli samodzielnie dodawać nowe treści i zarządzać sklepem.

Przejrzyście i orientalnie

Nasze szeroko zakrojone działania pozwoliły nam zaprojektować, a następnie zbudować serwis, który w pełni oddaje charakter oraz unikalność marki Amazonas. Przygotowana witryna, logotyp i grafiki stanowią spójną całość, nawiązującą do orientalności oferty firmy. Jednocześnie witryna jest przejrzysta i czytelna, a przygotowany sklep online bardzo funkcjonalny, zarówno dla klienta, jak i sprzedawcy, który nim zarządza.