Nowe możliwości

Firma DONMET, producent sprzętu do cięcia i spawania metali, postanowiła rozpocząć szeroko zakrojoną dystrybucję na polskim rynku. Istniejące od lat przedsiębiorstwo, z fabryką na Ukrainie w Donbasie, prężnie działa na terenie Rosji, Ukrainy i Białorusi, a od jakiegoś czasu ma także swoją siedzibę i magazyn produktowy w Polsce, skąd obsługiwane są inne kraje – w tym Rumunia, Portugalia czy państwa nadbałtyckie. Firma zgłosiła się do naszej Agencji z prośbą o stworzenie strony internetowej oraz sklepu e-commerce skierowanego do klientów z Polski oraz innych państw Unii Europejskiej.

E-commerce

Zadaniem naszej Agencji było przygotowanie strony internetowej oraz sklepu internetowego, który spełniałby określone przez klienta funkcje. Witryna miała stanowić punkt informacyjny o przedsiębiorstwie, zawierać wytyczne dotyczące kontaktu i przekierowanie do sklepu internetowego, który dla firmy DONMET był najistotniejszym punktem zlecenia. Przede wszystkim sklep online miał być czytelny dla przyszłego użytkownika – podział na kategorie, łatwe wyszukiwanie i sortowanie oferty było priorytetem naszego klienta. Stronę internetową miał wyróżniać sprzedażowy charakter, a do tego ta część projektu miała na celu podkreślenie wartości oraz jakości oferowanych przez fabrykę urządzeń spawalniczych. Ze względu na międzynarodową dystrybucję, klienta zamówił przygotowanie dodatkowych wersji językowych strony.

Działanie

Dogłębna analiza potrzeb i założeń klienta była pierwszym krokiem, jaki podjęła nasza Agencja. Spotkania na Skype oraz rozmowy telefoniczne pozwoliły nam poznać specyfikę obszaru, w jakim działa firma DONMET, jakie są jej potrzeby, co należałoby podkreślić, a które aspekty nie są istotne. Po przedstawieniu pierwszych wizualizacji, funkcjonalności i inspiracji, powstała architektura informacji docelowej witryny, jak również sklepu internetowego. Przygotowanie makiety i contentu dało początek bardziej zakrojonym pracom nad witryną. Naszym celem było stworzenie takiej strony, która byłaby łatwa w obsłudze i przejrzysta – zarówno dla osób korzystających z komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Projekt witryny został oparty na systemie CMS WordPress, a sklepu na łatwej w obsłudze platformie WooCommerce, która w kolejnych etapach pozwoli pracownikom firmy DONMET samodzielnie obsługiwać sklep internetowy.

Efekt realizacji

Atrakcyjna, przejrzysta oraz nowoczesna platforma e-commerce, nawiązująca do branży spawalniczej, w pełni podkreślająca wartości reprezentowane przez firmę DONMET spotkała się z uznaniem klienta. Zoptymalizowanie strony internetowej i sklepu internetowego pod względem SEO, również w środowisku mobilnym, pozwoliło zwiększyć popularność marki na rynku europejskim. Zastosowane przez nas rozwiązania, w tym slidery i prezentacje ukazały ofertę marki, zachęcając potencjalnych klientów do zakupu.