strony i sklepy internetowe

Kreatywność

Twórców firmy Sorrir łączy jeden wspólny mianownik – kreatywność. Stworzona kilka lat temu w Poznaniu kawiarnia, obecnie mająca swój oddział również we Wrocławiu, według założenia założycieli miała być miejscem, które zwróci uwagę nie tylko pasjonatów dobrej kawy, ale też pysznych i zdrowych słodkości. Sorrir ma w swojej ofercie wyłącznie w 100% naturalne ciasta i desery, bez cukru i glutenu. Wraz z rozpoczęciem działalności w 2015 roku, właściciele kawiarni zgłosili się do nas z prośbą o stworzenie strony i sklepu internetowego. Dzięki naszym działaniom stacjonarnie działająca firma, miała też rozpocząć sprzedaż swoich produktów online.

Wyjątkowy charakter

Przygotowana witryna oraz sklep internetowy miały spełniać określone funkcje, a jednocześnie oba projekty powinny oddawać charakter oraz wartości marki Sorrir. Strona internetowa miała zawierać najważniejsze informacje dotyczące kawiarni, czyli - menu, opis usług, produkty oraz zasoby. Istotne było podkreślenie unikalnej koncepcji tego biznesu gastronomicznego. Ponadto sama witryna miała za zadanie pozytywnie wpływać na emocje przyszłych użytkowników. Wśród funkcjonalności istotnych dla właścicieli biznesu były określone formularze, pozwalające w sposób łatwy i szybki na kontakt z obsługą lokalu oraz zamówienie produktów z oferty Sorrir. Częścią naszego projektu było też stworzenie sklepu internetowego, który miał służyć nie tylko do sprzedaży fit ciast, ale innych wyrobów, w sokowych terapii oczyszczających.

Nasza praca

Każdą realizację projektu zaczynamy od analizy potrzeb zleceniodawcy, tak aby efekt finalny był dla niego satysfakcjonujący, spełniał jego potrzeby oraz założenia. Działania rozpoczęliśmy od przygotowania pierwszego, wstępnego projektu witryny, który po zaakceptowaniu przez klienta przeszedł w etap wdrażania. Szczegółowo opracowane funkcjonalności oraz architektura sklepu zostały przedstawione w formie makiety. Istotne było przygotowanie nie tylko projektu wizualnego, ale też contentu, który pozwoliłby na lepsze pozycjonowanie oraz zachęciłby przyszłego klienta do składania zamówień. Projekt witryny stworzony przy użyciu systemu CMS WordPress został dopasowany również do urządzeń mobilnych. Wdrożenie docelowej strony poparte testami użyteczności miało miejsce po wykonaniu wszelkich poprawek. Przygotowaliśmy także projekt sklepu internetowego, używając do tego platformy WooCommerce.

Unikalność

Nasze pierwotne założenie – stworzenie unikalnej strony – zostało w pełni zrealizowane. Udało nam się przygotować projekt strony oraz sklepu, który jest spójny z wizją założycieli Sorrir, pasujący do filozofii firmy. Zastosowana kolorystyka, unikalność treści oraz użyteczne rozwiązania pozwalają klientom kawiarni na łatwe korzystanie z witryny. Jednocześnie pracownicy Sorrir mają możliwość łatwej kontroli tego, co dzieje się na stronie, gdyż przeprowadzony przez nas kurs obsługi systemu WordPress oraz platformy WooComerce, pozwala im na samodzielną obsługę serwisów. Szczególnie doceniony został system kontaktu z klientem – formularz na stronie znacznie ułatwia zamawianie produktów, a potem realizację samego zamówienia.