strony i sklepy internetowe

Nowa jakość nauczania

Firma szkoleniowa – TrainBrain z Poznania, z którą od lat współpracujemy na zasadach partnerskich B2B, specjalizuje się w obszarze szkoleń umiejętności miękkich na kilku poziomach. Jest to wyjątkowy klient – członkowie naszej ekipy od wielu lat, podczas szkoleń organizowanych przez TrainBrain, występują jako trenerzy w obszarach marketingowych i związanych z designem. Firma oferuje różnego rodzaju szkolenia, skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i firm. Szeroki zakres usług oraz zmiana profilu działania TrainBrain były punktem zwrotnym, który przyczynił się do decyzji o wdrożeniu nowego serwisu oraz promocji, a w tym właśnie specjalizuje się nasza Agencja.

Zmiana modelu

Głównym założeniem wdrażanego projektu było stworzenie strony internetowej, odpadającej aktualnym potrzebom rynkowym, która jednocześnie odzwierciedlałaby faktyczną działalność firmy TrainBrain, uwzględniając wszystkie aspekty jej pracy, które w ostatnim czasie uległy nieco zmianie ze względu na przekształcenie działalności. Jednocześnie konieczne było przygotowanie sklepu internetowego, stanowiącego dopełnienie witryny, który miał pozwolić przyszłym klientom na wykupienie indywidualnych szkoleń. Firma, która przed przemianą szkoliła głównie segmencie B2C na szkoleniach otwartych, skupiła się teraz na spotkaniach zamkniętych z segmentu B2B. Wciąż jednak chodziło o podtrzymanie oferty indywidualnej, a rozwiązanie miał tutaj stanowić sklep internetowy. Istotne było nie tylko stworzenie czytelnej witryny, ale też wprowadzenie wielu funkcjonalności, uwzględnieniu prowadzonego przez TrainBrain bloga.

Kolejne etapy

Wstępny projekt strony i inspiracje do stworzenia witryny w formacie makiet zostały przedstawione klientowi, który przekazał nam swoje wytyczne i oczekiwania względem funkcjonalności. W kolejnym kroku powstała pełna architektura witryny oraz sklepu internetowego, jednak druga część projektu, stanowiąca niejako element dodatkowy, została wdrożona w drugiej kolejności. Zaproponowanie rozmieszczenia funkcjonalności oraz całego contentu strony i sklepu firmie TrainBrain było następnym etapem naszych działań, po którym przeszliśmy do wdrażania założonego planu, planując w przy tym witrynę w różnych wersjach – również mobilnych. Całość strony powstała w systemie CMS WordPress, przy wykorzystaniu HTML5, CSS3, JavaScript i PHP, a sklep stworzyliśmy z użyciem platformy WooCommerce.

Wygodnie i praktycznie

Stworzona przez naszą Agencję strona internetowa firmy TrainBrain odpowiada na wszystkie potrzeby klientów – zarówno tych indywidualnych, jak i dużych firm, na których potrzebach skupiliśmy nasze działania. Przygotowana witryna to duży serwis składający się z wielu elementów i zawierający szereg usystematyzowanych informacji. Główna strona firmy skierowana jest do segmentu B2B, a sklep internetowy powstał przede wszystkim z myślą o klientach indywidualnych, czyli został wykreowany pod segment B2C. Sklep e-commerce pozwala osobie odwiedzającej serwis w wygodny sposób zapisać się na jedno ze szkoleń otwartych w dowolnym terminie, a do tego bez wychodzenia z domu.