strony i sklepy internetowe

Profesjonalizm i rzetelność

Figures to kancelaria rachunkowa z Poznania, która od wielu lat działa na rynku jako członek polskiej grupy konsultingowej DGA. Firma oferuje usługi księgowe, a także wsparcie przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Kancelaria uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych, poznańskich przedsiębiorstw rachunkowych. Właściciele firmy zwrócili się do naszej Agencji z prośbą o przygotowanie projektu funkcjonalnej i przejrzystej strony internetowej.

Czytelność i nowoczesność

Podstawowym założeniem było stworzenie czytelnej strony internetowej, która podkreśla profesjonalizm firmy. Witryna miała wyglądać nowocześnie, a jednocześnie ułatwiać użytkownikowi znalezienie interesujących go informacji. Projekt miał powstać w oparciu o system CMS WordPress. Realizacja zakładała uruchomienie 2 zagranicznych wersji językowych oraz wdrożenie zewnętrznego oprogramowania, z jakiego korzystała firma. Istotnym elementem był również blog firmowy.

Krok po kroku

Realizację projektowania strony rozpoczęliśmy od dogłębnego przeanalizowania potrzeb klienta. Na tym etapie pojawiły się pierwsze zarysy witryny, wytyczne i podstawowe funkcje, jakie należało zastosować. Dzięki temu możliwe było właściwe zaprojektowanie architektury informacji. Następnie przeszliśmy do stworzenia makiet pokazujących content strony oraz proponowany układ najważniejszych funkcji. Po przygotowaniu ostatecznej wersji schematu, uwzględniającego poprawki klienta, powstał projekt graficzny całej witryny, który przedstawiał widok dla urządzeń desktopowych, jak i mobilnych. Kolejny krok to programowanie front-end i back-end. Wykorzystaliśmy przy tym technologie: HTML5, JavaScript, CSS3 i PHP. Konsultacje z klientem na każdym etapie realizacji pozwoliły na przygotowanie w pełni dopracowanej strony, którą wdrożyliśmy na docelowy serwer klienta.

Efekt realizacji

W pełni przejrzysta, oddająca profesjonalny charakter firmy strona internetowa Figures została zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach. Zgodnie z zaleceniami klienta, powstały 2 zagraniczne wersje językowe witryny, a także sekcja bloga prowadzonego przez pracowników kancelarii. Strona spotkała się z uznaniem klienta, na co wpłynęło odzwierciedlenie przez witrynę siły i rzetelności marki Figures.