Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Kinderkraft to jedna z największych w Polsce firm specjalizujących się w produkcji akcesoriów dla dzieci. Istniejące od lat przedsiębiorstwo, mające siedzibę w Poznaniu, działa na rynku Unii Europejskiej i w Chinach, a niedługo rozpocznie swoją działalność również na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma zgłosiła się do naszej Agencji z prośbą o stworzenie bardziej nowoczesnej wersji strony internetowej, pozwalającej na reklamowanie produktów Kinderkraft oraz zwiększenie widoczności witryny w sieci – zadanie obejmowało także przygotowanie bloga parentingowego.

Strona internetowa

Zadaniem powierzonym naszej Agencji było przygotowanie nowego projektu strony internetowej, spełniającego ściśle określone wytyczne. Witryna miała zostać wyposażona w kilka kluczowych elementów, takich jak: panel newslettera, slider produktowy oraz strony kategorii i produktów. Ze względu na prowadzenie działalności poza granicami Polski, klient zamówił przygotowanie 5 wersji językowych strony. Dodatki do witryny stanowiły blog oraz linki odsyłające m.in. do artykułów w prasie.

Realizacja

Projektowanie strony internetowej rozpoczęliśmy od analizy potrzeb naszego klienta i przedyskutowania, które z proponowanych rozwiązań pozwolą na stworzenie popularnej oraz chętnie odwiedzanej przez użytkowników witryny. Dzięki takim spotkaniom mogła powstać dobrze zaprojektowana architektura informacji, która jest podstawą strony internetowej. Kolejny krok to przygotowanie makiet pozwalających na przedstawienie witryny oraz jej funkcjonalności. Po wprowadzeniu poprawek nasza Agencja przygotowała projekt graficzny całej strony, dostosowany do wersji desktopowej i mobilnej. Kiedy projekt został zaakceptowany przez klienta, rozpoczęliśmy programowanie front-end i back-end, w oparciu o technologie: JavaScript, HTML5, CSS3 i PHP. Ostatecznie strona, bazująca na systemie CMS WordPress, została wdrożona na docelowy serwer klienta.

Elegancko i czytelnie

Efektem pracy naszej Agencji jest przejrzysta i elegancko wyglądająca strona internetowa, posiadająca wysuwane, 2-poziome menu ułatwiające użytkownikom znalezienie potrzebnych informacji lub produktów. Rozbudowany blog zachęca do ponownych odwiedzin witryny, a linki do artykułów o Kinderkraft w zewnętrznych źródłach podkreślają popularność i wiarygodność przedsiębiorstwa. Zastosowana do stworzenia strony internetowej kolorystyka oraz typografia w pełni odpowiadają księdze identyfikacji wizualnej firmy.