Chirurgiczna precyzja w e-commerce

Madens to rozpoznawalna marka istniejąca na rynku od wielu lat, która zgromadziła rzesze klientów w segmencie B2B działając do niedawna jedynie w kanale offline. Podejmując decyzję o wejściu ze sprzedażą swoich produktów w kanale online właściciele marki zdecydowali o stworzeniu nowoczesnego i funkcjonalnego sklepu internetowego, który w pełni spełni potrzeby docelowych klientów marki oraz stanie się jej wizytówką. Sklep internetowy został zaprojektowany i wdrożony przez zewnętrzną agencję. Do naszego software house trafił w opłakanym stanie, a naszym zadaniem było doprowadzenie sklepu internetowegodo perfekcji godnej marki Madens.

Zmianę zaczynaj od designu

Design sklepu internetowego, a przede wszystkim zorientowanie na perfekcyjne User Experience było najważniejszym zagadnieniem związanym z przebudową istniejącej platformy e-commerce. Sklep internetowy przeszedł gruntowny remont związany z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań UX/UI, które w sposób znaczący przyczyniły się do podniesienia jakości samego serwisu, a przede wszystkim jego przejrzystości i funkcjonalności dla końcowego użytkownika korzystającego ze sklepu internetowego.

Optymalizacja kluczem do sukcesu w wyszukiwarce

Sklep internetowy trafił do naszej firmy w kiepskim stanie zwłaszcza w kontekście szybkości ładowania poszczególnych jego elementów, co skutkowało bardzo niską oceną w Google Speed Test, a co za tym idzie stratą SEO. Likwidacja dotychczasowych wtyczek i pluginów, a następnie zastąpienie ich dedykowanymi rozwiązaniami, optymalizacja skryptów i contentu pozwoliły na wyraźnie zwiększenie szybkości ładowania sklepu internetowego. Wdrożenie wymienionych działań spowodowało, że platforma e-commerce nie tylko zyskała pozycję w wynikach SEO, ale stała się przede wszystkim bardziej użyteczna dla odwiedzających ją klientów.

Pełna automatyzacja

Zarówno marka Madens, jak i reprezentujący ją sklep internetowy, rozwijają się dynamicznie. Tak szybki rozwój wymagał wdrożenia rozwiązań, które w maksymalny możliwy sposób umożliwią zautomatyzowanie procesów zachodzących na platformie e-commerce. W tym celu jako software house przygotowaliśmy dedykowane rozwiązanie pozwalające na automatyzację wymiany informacji pomiędzy systemem ERP klienta, a sklepem internetowym i silnikiem WooCommerce.