strony i sklepy internetowe

Egzotyka

The Vaka Cruise, firma mająca swoją siedzibę na Wyspach Cooka należących do Nowej Zelandii, to jeden z najbardziej egzotycznych klientów naszej Agencji. The Vaka Cruise to tak naprawdę nazwa łodzi oraz wycieczki, która jest nią obsługiwana. Ta lokalna firma oferuje turystom przewóz laguną wyspy Aitutaki w specjalnej łodzi, która jest charakterystyczna dla mieszkańców tego obszaru. Firma, chociaż oferuje swoje usługi wyłącznie lokalnie, tak naprawdę działa na skalę międzynarodową, starając się przyciągnąć turystów z całego świata. Aby było to możliwe, The Vaka Cruise potrzebowała skutecznej, anglojęzycznej strony internetowej, która zachęciłaby do na Wyspach Cooka. Z prośbą o stworzenie takiej witryny właściciele firmy zgłosili się do naszej Agencji.

Piękno i relaks

Główne założenie było takie, że strona internetowa przygotowana dla The Vaka Cruise miała oddawać charakter marki. Naszym zadaniem było połączenie nowoczesności, piękna przyrody oraz samych usług firmy. Użytkownik witryny, wchodząc na nią, powinien zostać zachęcony do odwiedzenia Wysp Cooka. Wizualna część strony miała wpływać na jego emocje, tak aby zdecydował się na skorzystanie z oferty firmy The Vaka Cruise. Strona internetowa miała nie tylko umożliwiać zakup wycieczki, ale też w razie potrzeby rezerwację pełnej usługi, wraz z przelotem na wyspę Aitutaki, co pozwoliłoby potencjalnemu klientowi na komfortowe zorganizowanie wakacji, bez konieczności przeglądania innych serwisów. Połączenie prostej formy z pięknymi zdjęciami i funkcjonalnością miało być pierwszym krokiem do relaksu, jaki towarzyszy wakacjom.

Projekt

Znając potrzeby klienta, które zostały określone podczas spotkań na Skype, rozpoczęliśmy działania związane z projektowaniem strony. Wstępny zarys, inspiracje, wytyczne i określenie funkcjonalności przedstawiliśmy na makiecie, która po zaakceptowaniu przez zespół The Vaka Cruise przeszła w etap realizacji. Stworzenie pełnego contentu, zaprojektowanie elementów graficznych oraz całego wyglądu witryny było czystą przyjemnością, biorąc pod uwagę egzotykę branży, z jaką przyszło nam pracować. Strona powstała również przy uwzględnieniu potrzeb urządzeń mobilnych. Witryna została oparta o system CMS WordPress i wdrożona na serwerze klienta. Na każdym kolejnym etapie prac, nasze działania były konsultowane z właścicielami The Vaka Cruise.

Zdumiewający efekt

Użytkownik strony The Vaka Cruise może nie tylko w łatwy sposób zarezerwować wycieczkę, znaleźć informacje dotyczące usług firmy i samej podróży, ale też styka się z niezwykle spójną formą. Ostatecznym efektem prac jest nowoczesna, a do tego przejrzysta i piękna strona internetowa, która zachęca nas do wyjazdu na wakacje. Dobrze dobrane zdjęcia, rozłożone w harmonijny sposób pozwalają nam na poznanie oferty nie tylko od strony czysto formalnej. Linie prowadzące użytkownika przez stronę nadają jej wysokiej dynamiki, a także poprawiają UX dla całego projektu witryny. Co istotne, strona zawiera wszystkie funkcjonalności wymagane przez zamawiającego – formularz kontaktowy, panel rezerwacji usługi oraz przyciski odsyłające użytkownika do odpowiednich stron zewnętrznych.