strony i sklepy internetowe

Be Fit

West Site Fitness to sieć 3 klubów fitness zlokalizowanych w różnych miastach województwa mazowieckiego – Żyrardowie, Skierniewicach i Ostrołęce. Firma działa na rynku już kilka lat i cały czas się rozwija, planując w przyszłości otwarcie oddziałów w kolejnych miastach. West Site Fitness to nowoczesny klub z bardzo szeroką ofertą skierowaną do różnych osób. W każdym z oddziałów znajdziemy salę fitness, strefy siłowe, cardio, relaksu, SPA oraz masażu. Dlatego jest to miejsce odpowiednie dla każdej osoby – zarówno sportowcy, jak i amatora sportów. Firma zgłosiła się do naszej Agencji z prośbą o przygotowanie strony internetowej spójnej dla każdego z klubów, do tego posiadającej szereg funkcjonalności ułatwiających potencjalnemu klientowi korzystanie z witryny.

Klient w centrum zainteresowania

Projektowana przez nas strona internetowa miała oddawać charakter West Site Fitness, stanowić połączenie takich określeń, jak: nowoczesność, siła, perfekcja, ekskluzywność, pomoc oraz emocje. Istotne było nie tylko stworzenie witryny odpowiedniej dla danej branży, ale też zorientowanej na klienta. Ważne było to, aby serwis posiadał określone funkcjonalności, czyli grafik z dokładnie rozpisanym planem zajęć na cały miesiąc oraz podpięty zewnętrzny panel klienta. Istotny był też opis wszystkich usług oraz formularz kontaktowy. Jednocześnie naszym zadaniem było zaimplementowanie filmu, który zachęca do skorzystania z usług klubu. Ze względu na to, że West Site Fitness prowadzi działalność w trzech różnych miejscowościach, konieczne było stworzenie strony bazowej odsyłającej do kolejnych oddziałów. Każda z witryny miała zawierać podobne funkcjonalności i mieć spójną strukturę. Jednocześnie strony internetowe miały różnić się zawartością oraz kolorystyką charakterystyczną dla poszczególnych klubów w tych miastach.

Wizja i realizacja

Pierwsze wizje projektu, wytyczne i inspiracje dały początek pracom nad witryną. Zarówno w początkowych etapach realizacji projektu, jak i w momencie zaawansowanych prac pozostawaliśmy w stałym kontakcie ze zleceniodawcą, aby ten mógł mieć realny wpływ na wygląd strony i ta spełniała jego oczekiwania. Stworzenie makiety z funkcjonalnościami i contentem pozwoliło nam na przedstawienie klientowi ostatecznego zarysu strony. Witryna powstała w oparciu o system CMS WordPress, a w ramach oprogramowania użyliśmy HTML5, JavaScript, CSS3, a dla back-endu PHP. Pracownicy firmy West Site Fitness przeszli szkolenie z obsługi systemu CMS WordPress, aby po załadowaniu strony na serwer mogli samodzielnie wprowadzać zmiany w treści – np. w grafiku.

Landing page i subdomeny

Efektem prac jest strona bazowa stanowiąca element łączący każdy z klubów. Z niej można przejść do poszczególnych, stworzonych przez nas podstron klubów. Każda z witryn znajduje się na odpowiednich subdomenach. Wszystkie podstrony stanowią spójną całość, jednocześnie różnią się zawartością i kolorystyką. Przejrzysta i czytelna struktura ułatwiająca poruszanie się po witrynach to niewątpliwa zaleta projektu. Osoba korzystająca z usług klubów może w łatwy sposób odnaleźć stosowne informacje, a potencjalny klient bez większych problemów znajdzie kontakt z klubem. Jednocześnie witryna jest dobrze wypozycjonowana i łatwa w obsłudze dla załogi West Site Fitness.