Nowoczesny serwis internetowy

Wielkopolska Grupa Prawnicza jako spółka prowadzi liczne projekty w obszarach związanych z rozwojem działalności gospodarczej przedsiębiorstw. Stworzony przez Blue Owl nowy serwis internetowy dotyczy zagranicznych zamówień publicznych. Sam projekt serwisu webowego został zrealizowany w ramach programów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Jest to jeden z kilku programów prowadzonych przez firmę.

Intuicyjny design

W trakcie pracy dla Wielkopolskiej Grupy Prawniczej, jako agencja interaktywna skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu nowoczesnego i intuicyjnego projektu graficznego serwisu internetowego. Stworzona witryna internetowa opatrzona została zaprojektowanym przez nasz zespół graficzny logotypem oraz wytycznymi dotyczącymi kolorystyki oraz wyglądu poszczególnych elementów. Projekt graficzny i użytkowy został przygotowany w oparciu o potrzeby docelowej grupy klientów firmy. Całość designu nowego serwisu internetowego ma ułatwiać sprawne poruszanie się użytkowników po stronie internetowej oraz wyszukiwanie przez nich najistotniejszych informacji.

Połączenie z API

Jednym z najistotniejszych elementów, które znalazły zastosowanie na nowej stronie internetowej jest wyszukiwarka przetargów. Jest to rozwiązanie, którego mechanizm został oparty o zewnętrzne API, które łączy się z bazą danych międzynarodowych przetargów. Naszym zadaniem było odpowiednie skonfigurowanie oraz podpięcie bazy danych poprzez API, a następnie prezentacja danych w sposób intuicyjny i spójny z całością działań marki. Dzięki zastosowanej technologii oraz użytecznemu projektowi graficznemu udało się osiągnąć zamierzone rezultaty w postaci nowoczesnej wyszukiwarki zaimplementowanej w portal internetowy.

CMS WordPress w działaniu

Istotnym wymaganiem postawionym przez klienta było zastosowanie systemu CMS, który będzie pozwalał na swobodne edytowanie treści przez pracowników firmy. W trakcie prac nad stroną internetową postanowiliśmy wykorzystać CMS WordPress, który pozwolił nam na maksymalne wykorzystanie zarówno treści przygotowanych przez firmę, jak również bezproblemową implementację wyszukiwarki zintegrowanej z zewnętrznym API. System CMS WordPress pozwolił nam na stworzenie nowoczesnego i intuicyjnego portalu internetowego dla Wielkopolskiej Grupy Prawniczej.