W polskiej przestrzeni e-commerce powstaje coraz więcej sklepów. Niemal z dnia na dzień konkurencja jest coraz większa. Stworzenie sklepu internetowego od podstaw możliwe jest dzięki wykorzystaniu platform SaaS. Dzięki nim szybko stworzymy sklep, który będzie spełniał wymogi techniczne jak i będzie wygodny dla klientów.

Która platformę wybrać? Porównujemy Shopera i Shopify

W polskiej przestrzeni e-commerce funkcjonuje już ok. 100 tysięcy sklepów. Handel bez wykorzystywania tego kanału sprzedażowego niemal nie istnieje. Budowa sklepu internetowego nie jest jednak prostą sprawą. Klienta należy zachęcić nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale też prostotą i intuicyjnością obsługi czy też miłym dla oka interfejsem. Złożenie tego w całość wymaga sporo godzin pracy dla specjalistów, a to wiąże się też z kosztami. Stąd też dużą popularnością cieszą się platformy, które oferują gotowe szablony. W dość szybki sposób można wybrać jak e-sklep będzie wyglądał wizualnie, skonfigurować płatności, panel zakupowy czy dodać produkty i ich opisy. 

Model SaaS dla Shopify i Shoper

Platformy typy Shopify czy Shoper działają w modelu subskrypcyjnym SaaS. Oznacza to, że użytkownik nie musi zajmować się np. aktualizacjami czy kwestiami bezpieczeństwa. Leży to po stronie dostawcy oprogramowania i odbywa się w przestrzeni chmury. Shoper jest zdecydowanie popularniejszy w Polsce, bo i przez Polaków został stworzony. Obsługuje dziś ponad 15 tysięcy sklepów. Shopify natomiast na naszym rynku tak naprawdę dopiero na poważnie zaczyna podbój rynku e-commerce. Jednak na świecie działa już w ponad 175 krajach i ma pod swoją pieczą ponad milion sklepów. 

Shopify vs Shoper – cena

Za Shopify w podstawowej wersji zapłacimy 29, 79 lub 299 dolarów za miesiąc. Istnieje też zdecydowanie bardziej rozbudowana wersja Shopify Plus, która jednak przeznaczona jest dla sklepów klasy enterprise, bo i koszt pakietu jest bardzo wysoki – od 2000 dolarów za miesiąc.

Dostęp do Shopera jest znacznie tańszy. Chcąc założyć sklep online poprzez tę platformę, można skorzystać z jednego z czterech pakietów, które kosztują od 99 do 399 złotych za miesiąc. Jednak dość często można skorzystać z promocji na pierwsze trzy pakiety i zdobyć miesięczny abonament już od 25 zł. 

Jednak tylko najdroższy pakiet Shopera gwarantuje nielimitowaną liczbę produktów i niezawodny koszyk zakupowy. To oraz znacznie większą liczbę szablonów (i możliwości ich edytowania) Shopify gwarantuje już w najniższym pakiecie. 

Ile kosztuje założenie sklepu na Shoperze
Ile kosztuje założenie sklepu na Shopify

Shopify vs Shoper – synchronizacja  z polskimi platformami

Shopify to kanadyjska platforma e-commerce, którą w łatwy sposób można zsynchronizować z dostawcami usług, którzy mają międzynarodową rozpoznawalność jak np.  eBay, Amazon, Etsy oraz platformami społecznymi, jak Facebook, Instagram  czy TikTok.

Shoper natomiast to polska platforma, więc nie może dziwić, że łatwo można ją połączyć z Allegro czy Ceneo.  Shopify posiada jednak aplikacje, dzięki którym możemy zsynchronizować polskie platformy. Nie jest to rozwiązanie darmowe, więc nieco uszczupli budżet sklepu. 

Shopify i Shoper – kampanie reklamowe

Zarówno dzięki Shoper jak i Shopify możesz pozyskać potencjalnych klientów poprzez ruch organiczny, który generuje SEO. Obie platformy pozwalają również na prowadzenie kampanii reklamowych w social mediach czy poprzez rozwiązania Google.

Shoper, czy Shopify, kto wygrywa na polskim rynku eCommerce?

Shopify vs Shoper. Kto lepszy na polskim rynku?

Shoper został stworzony pod potrzeby polskiego klienta, więc w pełni współpracuje z popularnymi w Polsce bramkami płatności, systemami magazynowymi czy kurierami.

Jednak i Shopify również integruje się z systemami płatności, np. ePłatności, Przelewy24 , PayPala, a także kurierami, np. DHL, UPS, InPost. Choć wymaga to nieco większych nakładów pracy. Natomiast, gdy zdecydujemy się na pomoc we wprowadzaniu tych rozwiązań i powierzymy specjalistom Shopify, musimy liczyć się z drastycznie rosnącymi kosztami.
Jednak zewnętrzny zespół doświadczonych ekspertów niezwiązanych bezpośrednio z platformą jest w stanie wyręczyć klienta w ustawianiu, konfigurowaniu i zmianach, które Shopify bardzo często wprowadza. Koszty będą znacznie mniejsze.

Patrząc z perspektywy, na tą chwilę Shoper wygrywa zdecydowanie z Shopify jeśli chodzi zwłaszcza o perspektywę kosztową. Czas pokaże jednak, co przyniesie przyszłość.

Potrzebujesz jednak czegoś więcej? Fachowej rady od UX/UI designera, wsparcia zespołu fron-endowego czy aplikacji PWA? Zespół BlueOwl jest do twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami w sprawie darmowej wyceny lub konsultacji.

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami