Który pakiet Shopify powinien wybrać ten, kto dopiero zaczyna pracę nad własnym sklepem? Czy Shopify Plus jest niezbędny dla każdego, kto chce rozwijać swój e-commerce? Które rozwiązania Shopify Plus są na tyle ważne, że sklep klasy premium nie może się bez nich obejść? Sprawdzamy!

Shopify, czy Shopify Plus? Co wybrać?

Wybór odpowiedniej platformy, na której będziemy prowadzić sklep online może zdecydować o powodzeniu całego przedsięwzięcia. W biznesie często nie dostajemy drugich szans, bo konkurencja może odjechać zbyt daleko. Jedną z największych platform, która udostępnia narzędzia do stworzenia swojego portalu e-commerce, jest Shopify. Ponad milion przedsiębiorców już postawiło na te rozwiązania, które obsługiwane są w modelu SaaS. Przewagą Shopify jest prostota w obsłudze, uniwersalność, a przede wszystkim brak konieczności zajmowania się aktualizacjami oprogramowania czy sprawami bezpieczeństwa.

Shopify działa w dwóch modelach. W podstawowym klient może wybrać jeden z trzech pakietów, które kosztują od 29 do 299 dolarów za miesiąc. Drugim modelem jest Shopify Plus. Jego koszt to już jednak co najmniej 2000 dolarów, więc zdecydowanie  nie jest to oferta dla każdego, więc warto sprawdzić, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszej firmie.  Jakie są podstawowe różnice pomiędzy Shopify a Shopify Plus?

Shopify – wybór dużych sklepów

Przyjmuje się, że usługa Shopify jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy prowadzą mały sklep online, który nie wymaga wprowadzania setek tysięcy produktów.  

Shopify vs Shopify Plus, jaki plakiet wybrać?

Stały opiekun konta Shopify Plus

Shopify oferuje wsparcie swoim użytkownikom przez telefon, e-mail i czat na żywo. Jeśli sprawy staną się bardzo skomplikowane, to można dodatkowo zatrudnić ekspertów Shopify. W przeciwieństwie do tego Shopify Plus oferuje spersonalizowane wsparcie dla sklepu. Choćby w postaci inżyniera, który przeprowadzi np. cały proces migracji witryny. 

Większa personalizacja motywu Shopify Plus

W przypadku standardowych planów Shopify można dostosować szablony motywów Shopify za pomocą edytora. Wybór jest jednak ograniczony do warstwy front-endowej. 

Natomiast Shopify Plus umożliwia wysoki stopień dostosowania. Dzięki dostępowi do  Liquid można wprowadzać zmiany nie tylko w warstwie front-endowej ale także w warstwie back-endowej, co pozwala uzyskać większą kontrolę nad stroną. 

Wysoki poziom edycji warstwy graficznej dzięki Shopify Plus

Nieograniczone konta pracowników

Podstawowe plany Shopify zezwalają tylko na kilka ograniczonych kont z których mogą korzystać pracownicy. Z drugiej strony Shopify Plus umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby kont pracowników i pozwala na ustawienie dodatkowych uprawnień.

Więcej możliwości dla większych partnerów w Shopify Plus

Shopify Plus umożliwia dostosowanie sposobu realizacji transakcji na podstawie wartości koszyka zakupowego lub dowolnego innego warunku. Dzięki temu więksi klienci mogą być traktowani priorytetowo.  Co więcej, użytkownicy Shopify Plus mogą pracować ze skryptami. Edytor skryptów zapewnia lepszą kontrolę i pozwala na dostosowywanie metod wysyłki czy opcji płatności.

Ekskluzywne aplikacje w Shopify marketplace

Użytkownicy Shopify Plus uzyskują również dostęp do niektórych ekskluzywnych aplikacji Shopify za pośrednictwem swojego sklepu. Nie są one dostępne dla użytkowników Shopify, którzy wybrali podstawowe pakiety.

Shopify, czy Shopify Plus, który z pakietów wybrać dla sklepu internetowego?

Więcej integracji API

W każdej witrynie to interfejsy API ułatwiają integrację z aplikacjami innych firm. Aby pomóc użytkownikom w pełni wykorzystywać współpracę z innymi systemami, Shopify Plus zawiera ulepszone zasoby API, takie jak GiftCard, User i Multipass.Dzięki Shopify Plus można zintegrować swój sklep także z innymi platformami sprzedażowymi.

Wsparcie dla sprzedaży hurtowej

Kanał hurtowy pomaga stworzyć osobną, chronioną hasłem witrynę sklepową w oparciu o ten sam sklep internetowy. Oznacza to, że można oferować te same produkty po promocyjnych cenach nabywcom hurtowym.

Więcej szczegółowych opcji analitycznych

Shopify oferuje szczegółowy pulpit analityczny, w którym można przeglądać statystyki, takie jak sprzedaż, najlepsze produkty, strony docelowe lub strony polecające, wskaźnik powracających klientów itp. Za pomocą tego narzędzia możesz tworzyć profesjonalne raporty, dzięki którym uzyskasz dostęp do najdrobniejszych informacji o swoim sklepie.

Dzięki Shopify Plus można jednak zdobyć dostęp do danych współpracujących z nią z wiodących firm analitycznymi, które jeszcze dokładniej pokazują panujące trendy.

Ostateczny werdykt – Shopify, czy Shopify Plus?

Shopify i Shopify Plus mają zasadniczo tę samą ofertę, jeśli chodzi o pulpit nawigacyjny i podstawową funkcjonalność sklepu e-commerce. Główną różnicą jest to, że Shopify Plus zapewnia znacznie większą elastyczność, więcej opcji wsparcia i większy dostęp do kodu bazowego sklepu. Jest to też drogie narzędzie, które dostępne jest raczej tylko dla największych sklepów.  Dodatkowo powierzając w pełni zarządzanie swoim sklepem specjalistom Shopify, musimy liczyć się z drastycznie rosnącymi kosztami.

Natomiast zewnętrzny zespół doświadczonych specjalistów jest w stanie wyręczyć klienta w ustawianiu, konfigurowaniu i zmianach, które Shopify bardzo często wprowadza. 

Potrzebujesz zatem czegoś więcej? Fachowej rady od UX/UI designera, wsparcia zespołu fron-endowego czy aplikacji PWA? Zespół BlueOwl jest do twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami w sprawie darmowej wyceny lub konsultacji.

Potrzebujesz jednak czegoś więcej? Fachowej rady od UX/UI designera, wsparcia zespołu fron-endowego czy aplikacji PWA? Zespół BlueOwl jest do twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami w sprawie darmowej wyceny lub konsultacji.

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami