Sklep klasy enterprise wymaga innych rozwiązań od małego czy nawet średniego e-commerce. To, co jest wystarczające dla sklepów internetowych, które działają z wykorzystaniem jednego z trzech podstawowych planów Shopify, już nie jest idealne dla gigantów. Jednak również i oni korzystają z tej kanadyjskiej platformy SaaS. Sprawdzamy więc, czym jest Shopify Plus.

Shopify Plus, czym różni się od podstawowych pakietów Shopify?

Shopify to platforma obsługiwana w modelu SaaS, która pozwala na prowadzenie sklepu e-commerce. Prostota w obsłudze, uniwersalność, wiele funkcji, a przede wszystkim brak konieczności zajmowaniem się aktualizacjami oprogramowania czy sprawami bezpieczeństwa, sprawia, że Shopify wybierana jest już przez ponad milion przedsiębiorców. Platforma działa w trzech podstawowych pakietach, który wybieramy po 14-dniowym okresie próbnym. Opłaty? Od 29 do 299 dolarów. Wybór zależy od wielu kwestii – rodzaju prowadzonej działalności e-commerce, wielkości asortymentu czy też planów na dalszy rozwój.

Shopify Plus – pakiet dla wymagających

W cenniku jest jeszcze jeden pakiet subskrypcyjny, który może wybrać prowadzący e-commerce, czyli Shopify Plus. Nie jest on jednak dla każdego. Choćby ze względu na cenę, bo choć koszty są negocjowane indywidualnie, to jednak opłaty zaczynają się od 2000 dolarów miesięcznie. Sporo, ale jeśli dodamy, że z usług Shopify korzystają najwięksi giganci, którzy rozwijają swoją działalność w Internecie, to sama kwota przestaje robić wrażenie.

Shopify Plus Platform | The commerce software for fast-growing brands

Shopify Plus – nowe rynki w zasięgu ręki 

Rozwój przedsiębiorstwa działającego w oparciu o e-commerce wiąże się nie tylko z wprowadzaniem nowych produktów do portfolio, ale przede wszystkim ze zdobywaniem nowych rynków. Dzięki Shopify Plus można rozszerzyć swój biznes na dziewięć kolejnych sklepów i co ważne każdy z nich może być uruchomiony w innym kraju. 

Shopify Plus pozwala oferować płatności w lokalnej walucie, a dostawa towaru może być przeprowadzona przez dostawców działających na danym terenie. Również łatwo można ustawić podatki obowiązujące na danym rynku, a w ofercie sprzedaży zawrzeć wszystkie wymagane prawem informacje. Poprzez Shopify Plus można też odpowiednio dostosować komunikaty reklamowe, tak aby były adekwatne do lokalnej specyfiki. 

Dodatkowy sklep nie musi być stworzony na nowy rynek. Można też stworzyć e-commerce oddzielnie dla każdej marki czy też sklep, który ma umożliwić testowanie innych rozwiązań marketingowych.

Shopify Plus – koniec z uniwersalnością

W standardowych planach Shopify, wiele elementów i funkcji niczym nie różni się pomiędzy sklepami – poza tłem, kolorami czy elementami typografii. To o tyle dobre rozwiązanie, że jest ono przetestowane i gwarantuje bardzo dobrą konwersję poprzez np. przyjazny dla klienta panel sprzedażowy.  Gwarantuje też stabilność poprzez brak możliwości ingerencji w proces.

W Shopify Plus to się jednak zmienia. Sprzedający może zmienić choćby panel sprzedaży poprzez dostosowanie go do swoich potrzeb. Można np. dodać miejsce dla dodatkowych informacji, dostosować wygląd do wizualnej strategii marki czy jeszcze uprościć proces składania zamówienia.

Shopify Plus - korzyści z wdrożenia sklepu internetowego enterprise

Shopify Plus – wsparcie na każdym kroku

W podstawowych pakietach Shopify klienci oczywiście otrzymują wsparcie techniczne i mogą liczyć na sprawną obsługę. Jednak klienci Shopify Plus zaliczani są do sklepów enterprise, więc współpraca z nimi jest oparta na jeszcze silniejszych podstawach.

Opłacając abonament Shopify Plus firmy korzystają m.in. z pomocy przy projektowaniu i uruchomieniu sklepu lub też w procesie migracji z innej platformy. 

Shopify Plus to także dostęp do ogromnej bazy wiedzy, ale też opiekunowie klienta ułatwiają jej odpowiednią interpretację. Analityczna i strategiczna pomoc profesjonalistów Shopify pozwala na jeszcze skuteczniej pozyskiwać klientów, zarządzać sklepami na wielu rynkach, a tym samym zwiększać konwersję.

Shopify Plus – hurtownia dla stałych klientów

Sklep e-commerce nie może ograniczać się tylko do klientów indywidualnych. Prowadząc biznes przez wiele lat, można wypracować specjalne  zasady współpracy ze stałymi klientami, którzy nabywają towary w hurtowych ilościach. Shopify Plus pozwala uruchomić specjalny moduł, a na nim oferować towar i ceny dostosowane dla stałych i hurtowych klientów. Ceny mogą być zatem inne dla klientów indywidualnych, a inne dla dużych partnerów. 

Shopify Plus – szybkie płatności, niższe podatki  i wyższa konwersja

Według platformy Shopify funkcja Shop Pay ma zagwarantować konwersję wyższą o nawet 18%, a płatności przyspieszą o 60%. Jednak to nie koniec udogodnień, bo dzięki automatyzacji podatkowej i użyciu funkcji Avalar można szybciej dostosować stawki podatkowe. 

Shopify Plus wprowadza też kilka rozwiązań, które przenoszą biznes w przyszłość np. poprzez wbudowane funkcje AR, wideo czy media 3D na stronach produktu. 

Dzięki tym i innym funkcjom można oszczędzać czas, automatyzując proces sprzedaży, zarządzać z łatwością nie tylko sklepami, ale też kontami pracowników, tworzyć kampanie i udostępniać rabaty.

Shopify Plus - jak wykorzystać platformę Shopify w przypadku skalowania sprzedaży ecommerce

Shopify Plus – wsparcie profesjonalistów nieocenione

Abonament Shopify Plus pozwala na skorzystanie z ogromnego zasobu narzędzi i rozwiązań, które mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój e-commerce. Shopify udostępnia zespół swoich specjalistów, ale koszty są spore i trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze są oni tak dyspozycyjni jak rodzimy zespół specjalistów, którzy rozwiązania Shopify Plus znają jak własną kieszeń.

Warsztaty projektowe, doświadczenie UX/UI designera czy zespół frond-endowy, to podstawa, żeby sklep internetowy wszedł na wyższy poziom. Trudno sobie wyobrazić e-commerce bez systemu zarządzania PIM czy implementacji aplikacji webowych PWA. Powierzając to wszystko specjalistom Shopify, musimy liczyć się z drastycznie rosnącymi kosztami.

Natomiast zewnętrzny zespół doświadczonych specjalistów jest w stanie wyręczyć klienta w ustawianiu, konfigurowaniu i zmianach, które Shopify bardzo często wprowadza. 

Potrzebujesz jednak czegoś więcej? Fachowej rady od UX/UI designera, wsparcia zespołu fron-endowego czy aplikacji PWA? Zespół BlueOwl jest do twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami w sprawie darmowej wyceny lub konsultacji.

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami