Aplikacje mobilne i webowe

Aplikacje mobilne i webowe – powstają po to, aby umożliwić użytkownikom przeglądanie zawartych w Internecie treści w komfortowy sposób, niezależnie od urządzenia, z jakiego korzystają. Odpowiednio zaprojektowana aplikacja może decydować o odniesieniu sukcesu w branży. Co możemy Ci zaoferować? Wytwarzamy natywne aplikacje na platformy Android i iOS. Zajmujemy się również tworzeniem aplikacji webowych przy wykorzystaniu technologii Python i PHP.

Oferujemy współpracę na czterech płaszczyznach:
- utworzenie prototypu aplikacji lub MVP (Minimum Viable Product),
- utworzenie pełnej aplikacji,
- rozbudowa istniejącej aplikacji,
- doradztwo w zakresie tworzenia aplikacji webowych i mobilnych.

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie stworzymy dla Ciebie funkcjonalną aplikację z dopasowaniem wyświetlanych treści do wszystkich typów urządzeń, na których będzie przeglądana.

usługi :

- aplikacje Android
- aplikacje iOS
- serwisy Phyton
- serwisy PHP
- MVP
- front-end-development
- back-end-development

“Programowanie to sztuka - tak jak tłumaczenie poezji z jezyka obcego na ojczysty. Nie wystarczy doskonała znajomosc obu jezyków; trzeba jeszcze rozumiec intencje autora, miec intuicje, odpowiednie doswiadczenie itd.
Doskonałe rzemiosło to oczywiscie podstawa programowania, ale bez zdolnosci humanistycznych, nie mozna byc naprawde dobrym”developerem”.
Marek Krupniewski
– CTO

POZNAJ PROCES:

pomysł

Pierwszy etap tworzenia aplikacji mobilnych i aplikacji webowych to przeanalizowanie oczekiwań Klienta i doradztwo w zakresie rozwinięcia pomysłu (w oparciu o wcześniejsze doświadczenia z podobnymi projektami). Należy również zdefiniować przypadki użycia planowanej aplikacji mobilnej lub serwisu webowego i oszacować wstępne koszty. Najważniejsze jest jednak to, aby poznać potrzeby Klienta i dokładnie określić zakres projektu. Tylko wtedy możliwe jest stworzenie w pełni odpowiadającej oczekiwaniom docelowego użytkownika aplikacji mobilnej lub platformy webowej.

szkic i makiety

Kolejny krok to przedstawienie ścieżki użytkownika (user journey) makiet oraz projektów graficznych aplikacji, które są zgodne z wytycznymi użytecznych interfejsów dla wybranych systemów operacyjnych. Przy każdym projekcie stosuje się zasady UX (User Experience) i UI (User Interface), aby aplikacje mobilne i serwisy internetowe były funkcjonalne. Pod uwagę brana jest także specyfika produktu lub usługi oraz aktualne trendy w branży. Następnie tworzone są docelowe projekty graficzne widoków, pozwalające na zobrazowanie i sprawdzenie projektu. Na tym etapie w razie konieczności w tworzonej aplikacji wprowadzane są poprawki.

programowanie

Na tym etapie podejmowane są prace programistyczne oraz architektoniczne. Zaczyna powstawać kod, który daje się zdefiniować we właściwym języku programowania. Początkowo pojawia się zarys aplikacji mobilnej lub aplikacji webowej, później dodawane są do niego pierwsze moduły i funkcje. Kolejne wersje produktu są na bieżąco udostępniane Klientowi w celu weryfikacji.

Jakie technologie są wykorzystywane przy tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych?
Dla platform webowych są to: PHP (Laravel, Symfony), angular.js, react.js, mongodb, .NET, bootstrap i sass.
Dla aplikacji mobilnych: Kotlin, Java i Swift.

testowanie i akceptacja

Tworząc aplikację mobilną lub serwis webowy, trzeba upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. W tym celu na bieżąco przeprowadzane są testy, m.in. jednostkowe, funkcjonalne i manualne. Akceptacja związana jest jednak nie tylko ze zbadaniem jakości oprogramowania z wykorzystaniem odpowiednich testów, ale i z zatwierdzeniem przez Klienta. Tworzone aplikacje mobilne i serwisy internetowe muszą w pełni odpowiadać potrzebom oraz oczekiwaniom docelowych użytkowników. Ten etap jest ściśle powiązany z programowaniem.

wdrożenie i utrzymanie

Po zaakceptowaniu aplikacji mobilnej możliwe jest jej opublikowanie w Google Play Store i App Store. Aplikacja mobilna jest utrzymywana i optymalizowana, czyli modyfikowana w celu zwiększenia jakości i wygody użytkowania. Serwisy webowe są natomiast wdrażane na domenę docelową i serwer docelowy Klienta.

Niezależnie od tego, czy są to aplikacje mobilne na systemy, Android, iOS, czy też serwisy webowe, na tym etapie projekt jest już dopracowany.

przekazanie

Kiedy projekt zostanie uznany za zakończony, następuje przekazanie kodu, dokumentacji i kont do usług serwisów. Aplikacja mobilna jest już gotowa i można z niej korzystać.

Tak wygląda krok po kroku proces tworzenia aplikacji mobilnych lub platform internetowych, gdy powstają one na podstawie pomysłu. Często uzupełnieniem podstawowych działań jest konieczność stworzenia dodatkowych serwisów, np. backendu. Możliwa jest realizacja projektu na podstawie gotowych schematów aplikacji, bez konieczności przeprowadzania szczegółowej analizy potrzeb.