W Polsce istnieje kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych. Dokładną liczbę trudno oszacować. Niektóre dane mówią o 40, a inne nawet o 90 tysiącach.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie oprogramowania, które umożliwiają łatwy start w e-commerce. Tylko jak wybrać takie, które sprawdzi się w Twoim przypadku?

Decyzja na pewno nie należy do najłatwiejszych. Od wybranego przez Ciebie oprogramowania sklepu internetowego zależy koszt jego uruchomienia, komfort prowadzenia, a więc także – sukces całego przedsięwzięcia.

W poniższym artykule omawiamy najważniejsze cechy platformy Sky-Shop – jednego z najchętniej wybieranych oprogramowań do prowadzenia sklepu internetowego, dropshippingu i sprzedaży wielokanałowej , co pozwoli Ci określić, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. 

Sky-Shop – czyli?

Sky-Shop to kompleksowa platforma do sprzedaży w Internecie. Za jej pośrednictwem nie tylko uruchomisz i poprowadzisz własny sklep internetowy, ale także obsłużysz sprzedaż w wielu innych kanałach – np. na Allegro, eBay czy OLX.

Jest to platforma działająca w modelu SaaS, czyli abonamentowym. Sposób jej działania jest bardzo prosty. W zamian za opłacanie abonamentu otrzymujesz dostęp do gotowego sklepu, który dostosowujesz do swoich preferencji. Wystarczy, że założysz konto i będziesz mógł przejść do zarządzania sprzedażą w intuicyjnym panelu administracyjnym, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Sprawia to, że własny sklep możesz uruchomić w błyskawicznym tempie i od razu cieszyć się wszystkimi funkcjami, niezbędnymi w branży e-commerce. Samodzielnie i natychmiastowo możesz również wprowadzać zmiany. Nie potrzebujesz do tego umiejętności technicznych ani specjalistycznej wiedzy.

Dlaczego warto prowadzić sklep internetowy na Sky-Shop?

To jasne, że decyzję o wyborze oprogramowania musisz podjąć w oparciu o własne potrzeby i kierunek rozwoju Twojego biznesu. Sprawdź, czy platforma Sky-Shop jest z nimi kompatybilna!

Bezpłatny okres testowy i niski miesięczny abonament

Nikt nie chciałby kupować kota w worku – to całkowicie zrozumiałe. Właśnie dlatego, zanim zdecydujesz o wyborze platformy Sky-Shop, możesz bezpłatnie testować jej wszystkie funkcje przez 14 dni.

Po tym czasie, oczywiście jeżeli oprogramowanie spełni Twoje oczekiwania, wybierzesz jeden z pakietów abonamentowych. Różnią się one oczywiście ceną, która jest uzależniona między innymi od liczby produktów i dostępnych funkcji. 

Koszty zaczynają się jednak już od 49 zł miesięcznie. To jedna z lepszych opcji na rynku pod kątem stosunku jakości do ceny  – zwłaszcza w porównaniu z innymi rodzajami oprogramowań.

Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu, płacisz za te funkcje, z których rzeczywiście korzystasz. Nie musisz wykupywać najbardziej zaawansowanej formy oprogramowania, która w Twoim przypadku mogłaby się okazać zbędna.

Intuicyjny kreator wyglądu

W Sky-Shop łatwo zadbasz o wygląd swojego sklepu za pomocą intuicyjnego kreatora, działającego na zasadzie “przeciągnij i upuść”.

Sprawdź, jakie to proste:

A jeżeli możliwości kreatora okażą się dla Ciebie niewystarczające, możesz wykupić jedną z gotowych skórek lub zlecić wykonanie indywidualnego projektu graficznego w Blue Owl!

Gotowe funkcje i liczne integracje

Sky-Shop to dziś ponad 1200 funkcji, które ułatwiają Ci prowadzenie sprzedaży internetowej. W panelu administracyjnym czekają również na Ciebie gotowe integracje, dzięki którym w łatwy sposób obsłużysz wiele zewnętrznych narzędzi i systemów. 

Twój sklep będzie zintegrowany między innymi:

 • z systemami płatności,
 • z firmami kurierskimi,
 • z narzędziami marketingowymi, 
 • z systemami księgowymi, 
 • z systemami ERP.

Sprzedaż wielokanałowa 

Wszyscy doskonale wiemy, że branża e-commerce to nie tylko sklepy internetowe. To także różnego rodzaju serwisy sprzedażowe, które pozwalają Ci rozszerzać grono swoich klientów.

Decydując się na uruchomienie sklepu internetowego na Sky-Shop, będziesz mógł obsługiwać sprzedaż w wielu kanałach z poziomu jednego panelu administracyjnego, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i sprawi, że nie przegapisz żadnego z zamówień

Oprogramowanie jest bowiem zintegrowane z:

 • Allegro (możliwość obsługi wielu kont Allegro – w każdym pakiecie),
 • Ceneo,
 • eBay,
 • Empik Marketplace,
 • Morele Marketplace,
 • OLX,
 • sklepem na Facebooku.

Współpraca z hurtowniami w sklepie internetowym

Produkty do sklepu internetowego skądś trzeba brać. Jeśli sam jesteś producentem, dodasz produkty do panelu sklepu ręcznie, a jeżeli nie – nawiążesz współpracę z dostawcą i zautomatyzujesz proces. 

Sky-Shop dba o to, aby Twoja współpraca z hurtowniami przebiegała maksymalnie łatwo  – również, jeśli sprzedajesz w dropshippingu. Wszystko za sprawą modułu integracji, dzięki któremu produkty od dostawców w mgnieniu oka pojawią się w Twoim sklepie, a ich stany magazynowe będą aktualizować się automatycznie.

Jeden z najbardziej zaawansowanych modułów integracji dostępnych na rynku oferuje między innymi następujące funkcje:

 • automatyczne pobieranie produktów z hurtowni,
 • automatyczne wysyłanie zamówień do wybranych hurtowni,
 • automatyczna aktualizacja stanów magazynowych do 12x na dobę,
 • zaawansowana konfiguracja integracji np. poprzez: reguły marż czy reguły dostaw.

Dowiedz się więcej: Integracja sklepu internetowego z hurtownią w Sky-Shop

Co ważne, w Sky-Shop możemy bezpłatnie wykonać dla Ciebie integrację z hurtownią, która nie jest jeszcze zintegrowana z naszym oprogramowaniem.

Wiedza i wsparcie

Prowadząc sklep na Sky-Shop, nie jesteś zdany na siebie. Do Twojej dyspozycji pozostają doradcy, którzy pomogą Ci rozwijać swój biznes w branży e-commerce.

Z zespołem obsługi klienta możesz kontaktować się w każdy dzień roboczy. Co ważne, wszystkie funkcje oprogramowania są opisane pod znakami zapytania w panelu administracyjnym.

Zachęcamy również do korzystania z licznych materiałów edukacyjnych, takich jak artykuły blogowe, e-booki czy webinary. Wszyscy klienci Sky-Shop otrzymują także dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie dzielą się oni poradami dotyczącymi korzystania z oprogramowania.

Optymalizacja pod SEO

Sklepy, działające na oprogramowaniu Sky-Shop, bardzo dobrze się pozycjonują. Dzieje się tak za sprawą możliwości edycji kluczowych dla SEO czynników i wielu zaawansowanych funkcji, zapewniających efektywne pozycjonowanie.

Oto one:

 • Możliwość edycji wszystkich ważnych ze względu na SEO elementów (title, meta description, opisów ALT itd.)
 • Możliwość zdefiniowania własnych wpisów robots.txt, pozwalających na zarządzanie indeksowaniem poszczególnych podstron sklepu.
 • Automatyczne przekierowania 301 w przypadku nieistniejących podstron.
 • Automatyczne linki kanoniczne (canonical).
 • Automatycznie nadawane przyjazne adresy URL.
 • Automatyczne generowanie sitemap.
 • Możliwość manualnego tworzenia indywidualnych adresów URL dla produktów, kategorii i artykułów blogowych.
 • Możliwość ustawiania tagu noindex.
 • Szybko wczytujące się sklepy, działające w oparciu o protokół HTTP2 i technologię SpeedCache.
 • Obsługa Rich Snippets.
 • Wdrożony słownik schema.org.
 • Zaawansowany moduł bloga, dzięki któremu możesz prowadzić działania content marketingowe.
 • Możliwość dodawania opisów produktu i kategorii.

Bramka Sky-Pay

Szybkie płatności to dziś standard w sklepach internetowych. Dzięki nim klienci mogą opłacać zamówienia za pomocą szybkich przelewów czy BLIKa.

Sky-Shop daje Ci dostęp do autorskiej bramki płatności – Sky-Pay. Co ważne, mogą z niej korzystać również osoby sprzedające w ramach działalności nierejestrowanej. To ogromna rzadkość i spore ułatwienie dla początkujących przedsiębiorców.

Ciągły rozwój oprogramowania 

Nad rozwojem Sky-Shop pracuje zespół doświadczonych specjalistów. Każdego dnia wprowadzamy nowe funkcje, dodajemy integracje, a także eliminujemy ewentualne usterki. 

W tym czasie Ty dbasz o rozwój swojego biznesu i zadowolenie klientów.

Informacje o nowościach pojawiają się w panelu administracyjnym, możesz ich jednak także szukać w mediach społecznościowych i na naszym blogu.

Bezpłatny dostęp do API

Sky-Shop udostępnia Ci wiele gotowych integracji. Może się jednak zdarzyć tak, że będziesz potrzebować połączyć swój sklep z programem, którego nie ma jeszcze na naszej liście. Istnieje taka możliwość!

Platforma Sky-Shop posiada otwarte WebAPI, co umożliwia wykonanie dowolnych integracji z systemami zewnętrznymi.

Stabilny serwer w cenie abonamentu 

Otwierając sklep na Sky-Shop, otrzymujesz miejsce na serwerze w cenie. Nie ma potrzeby wykupywania go na własną rękę.

Nasze serwery cechują się wysoką stabilnością – na poziomie 99,98%. Tworzymy również kopie zapasowe, więc możesz czuć się bezpiecznie.

Nie musisz się także martwić, że serwer nie nadąży za rozwojem Twojego sklepu. Jest on dobierany w zgodzie z jego zapotrzebowaniem.

Bezproblemowa migracja sklepu internetowego

Jeżeli prowadzisz już sklep na innej platformie i zastanawiasz się nad zmianą, możesz zrobić to łatwiej, niż Ci się wydaje. Możesz mieć pewność, że cały proces odbędzie się bez żadnych strat dla Twojego biznesu.

W ciągu 14 dni zostaną przeniesione:

 • baza produktowa,
 • struktura linków,
 • domena sklepu,
 • baza klientów,
 • struktura kategorii,
 • konto Allegro.

Co ważne, jeżeli zdecydujesz się na przeniesienie sklepu na Sky-Shop, zyskasz 3 miesiące abonamentu gratis.

Kiedy nie warto prowadzić sklepu internetowego na Sky-Shop?

Sky-Shop to oprogramowanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku małych i średnich sklepów internetowych. Nie będziemy jednak naginać rzeczywistości i pisać, że jest to platforma dla każdego.

Nie sprawdzi się ona, jeśli:

 • potrzebujesz niestandardowych rozwiązań, które musisz stworzyć od podstaw,
 • dysponujesz zespołem specjalistów z zakresu IT i środkami na rozwój zgodnie z Twoimi pomysłami,
 • obserwujesz rynek i będziesz w stanie na bieżąco dostosowywać oprogramowanie do trendów, przepisów i zmian technologicznych zachodzących w systemach zewnętrznych.

Czy Sky-Shop to rozwiązanie dla Ciebie?

Docenisz zalety Sky-Shop zwłaszcza, jeśli:

 • Chcesz jak najszybciej uruchomić własny sklep internetowy.
 • Zależy Ci na maksymalnie wydajnym, ale także optymalnym finansowo oprogramowaniu. 
 • Nie chcesz przejmować się kwestiami technicznymi i rozwojem oprogramowania – wolisz skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz przetestować Sky-Shop bezpłatnie. Okres testowy trwa 14 dni – w tym czasie możesz testować wszystkie funkcje platformy i aplikacji mobilnej, bez żadnych zobowiązań.

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami