Rozwój poprzez poszerzenie kompetencji spółki.

Od początku istnienia Blue Owl eCommerce Software House byliśmy nastawieni na rozwój zwłaszcza w zakresie nowych technologii. Specjalizacja w obszarze eCommerce motywuje do ciągłego monitorowania trendów i odpowiedniego reagowania na nie w sposób wyprzedzający. Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się o headless commerce, stąd trend związany z tą technologią został zauważony także przez naszą spółkę. Rozwój firmy odbywa się w sposób wielokanałowy, jednym z kanałów są także fuzje i przejęcia. Nie inaczej jest w przypadku Blue Owl, nowy rok 2022 zaczniemy w połączeniu z zespołem Localhost Group.

Fuzja Blue Owl i Localhost Group.

Localhost Group to spółka posiadająca w swoim portfolio dwie kluczowe marki, a więc Localhost Software House oraz Localhost Academy. Localhost Software House, to kilkuosobowy SH skoncentrowany na wytwarzaniu oprogramowania w technologii headless commerce, konkretnie z użyciem połączenia pomiędzy Gatsby.js, GraphQL, a silnikami WooCommerce oraz Shopify. Localhost Academy, to z kolei nowoczesna akademia przygotowująca ponad 60 słuchaczy rocznie do pracy na stanowiskach związanych z rozwojem oprogramowania zarówno w technologiach front-endowych, jak również back-endowych. CEO obu spółek jest Przemysław Jóźwiakowski, programista z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie automatyzacji biznesowych oraz technologii. 

Odpowiedni timing, możliwość uzupełnienia kompetencji oraz rozwoju obu spółek doprowadziły do połączenia działalności obu spółek. W efekcie fuzji Blue Owl przejął dotychczasowy zespół zajmujący się wytwarzaniem oprogramowania spółki Localhost Group. Ponadto, wspólnicy spółki Blue Owl objęli udziały w Localhost Academy. Nowym udziałowcem oraz CTO Blue Owl został Przemysław Jóźwiakowski, który od tego momentu odpowiada za rozwój technologiczny spółki.

Kluczowe cele długoterminowe fuzji:

  • rozwój technologiczny Blue Owl w obszarze headless commerce;
  • podniesienie jakości świadczonych usług, zwłaszcza w zakresie technologii;
  • zwiększenie dynamiki skalowania działalności spółki;
  • poszerzenie oferty dla całej grupy kapitałowej;
  • zwiększenie dostępu do kapitału ludzkiego.

Kolejne kroki

Fuzja obok spółek jest jednym z kluczowych kroków realizacji strategii długoterminowej Blue Owl. Nowa technologia, dostęp do zasobów ludzkich oraz know-how, a także możliwość poszerzenia oferty marki, pozwalają na wypracowanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Jest to także kluczowy element pozwalający na realizację celów strategicznych w perspektywie najbliższego roku zarówno spółce jak i całej grupie kapitałowej.

Szukasz wartościowego partnera?

nie czekaj dłużej, napisz do nas już dziś!

skontaktuj się z nami